Master-klasės Veros Scherbakovos

PIRMĄ KARTĄ VILNIUJE!

Latvijos analitinės psichologijos ir smėlio terapijos centras
(Ryga, Latvija)
 Neurokomunikacijų ir psichoterapijos institutas
(Vilnius, Lietuva)

kviečia psichologus, psichoterapeutus, jungiškosios krypties analitikus, vaikų psichologus, šeimos terapeutus, meno terapeutus, koučerius į žymios Sandplay terapijos specialistės

VEROS ŠČERBAKOVOS* (Ryga, Latvija)
2024 m. gegužės 4 d. 10:00 – 13:30

PASKAITĄ  „Bon-Bono prieglauda, arba gyvenimas po žeme“

Seminaro metu autorė pasidalins savo patirtimi dirbant smėlio terapijos pagalba kai tenka susidurti su stresu, netektimis ir tragedijomis. Kaip pavyzdžiu (realiai kliento smėlio dėžės vaizdais) remsis berniuko Bon Bon istorija, kuris patyrė traumą. Terapinis darbas su juo tęsėsi metus.

Vera Ščerbakova – praktikuojanti jungiškosios krypties analitikė (IAAP), sandplay terapijos specialistė, turinti tarptautines sandplay terapijos dėstymo teises (ISST TM), Latvijos analitinės psichologijos ir smėlio terapijos centro (Ryga) direktorė, knygos apie sandplay terapijos teoriją ir praktiką “Pasauliai smėlyje” (2011) autorė.

„Smėlio paveikslų, kuriuos ketinu parodyti, autorius yra kitos kultūros, kardinaliai besiskiriančios nuo europietiškosios, žmogus. Verbalinės mūsų bendradarbiavimo galimybės buvo prastesnės nei įprasta, todėl smėlio terapija tapo lemiama.

Tragiški įvykiai, dėl kurių žlugo ir iširo Bon-Bono šeima, paliko gilų pėdsaką kiekvieno jos nario sieloje. Trauma pakirto jo saugumo jausmą, ir berniukas troško tik užsidaryti su mama namuose, kad neatsitiktų dar kas nors nenumatyto, netikėto ir baisaus. Būtent tuomet, kai berniukas sąmoningai griebėsi išorinių „saugumo atributų“ (pavyzdžiui, mėgino stebėti mamą, kad sutrukdytų jai išeiti iš kambario), jam ne ką mažiau reikėjo ir kitokio palaikymo.

Žinoma, kad kriziniais gyvenimo momentais žmogui reikia paramos ir paguodos iš ko nors, kas jo manymu, yra stipresnis už jį patį. Vienas po kito besikeičiantys smėlio paveikslai, trumpalaikiai ir tuo pat metu amžini, smėlis, kurio “motiniškos” savybės – priimti ir išlaikyti viską, ką klientas nori į jį sutalpinti, – gali tapti puikiu pagalbininku sunkiame gijimo kelyje. Pasaulis smėlyje – tai tarpinė erdvė. Tarp manęs ir Bon-Bono, tarp realybės, kurioje jis ir aš abu sėdime kabinete, berniuko vidinio pasaulio ir išorinio pasaulio, į kurį jis pasitrauks po kito užsiėmimo. Šios realybės susikerta, susilieja į vieną ir atsiskleidžia smėlio paveiksle.

Terapinė situacija, kurioje metus laiko kiekvieną ketvirtadienį laukdavau Bon-Bono, smėlio dėžė kaip talpykla, galinti priimti, išnešioti ir išleisti žmogų į gyvenimą, kai žaizdos nebekelia tokio nerimo, atliko savo darbą. Priežastys, atvedusios Bon-Boną į terapiją, nebebuvo tokios neįveikiamos, aktualios tuo metu užduotys buvo įvykdytos, o nauji planai kvietė berniuką juos įgyvendinti.

Gyvenimas tęsiasi». V. Ščerbakova, 2024.

Kaina

Kaina už seminarą – 40 eurų, jei sumokėsite iki balandžio pabaigos.
Jei mokate po balandžio 30 d. – 50 eurų.

Daugiau informacijos apie paskaitą ir registraciją rasite čia:
https://docs.google.com/forms/

Vietų skaičius ribotas!